Informacje

Nasz Zabytek – zgłoś obiekt z Puław

Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków oraz Fundacja Most the Most zapraszają do uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu “Nasz zabytek”. Inicjatywa jest skierowana do mieszkańców województw lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Zgodnie z zasadami konkursu trzy zabytkowe budynki, po jednym z każdego tych województw, otrzymają dotację na renowację.

Aby tak się stało, wcześniej należy jednak zgłosić wybrany przez siebie budynek, który wymaga odrestaurowania. W konkursie może wziąć udział każdy, komu leży na sercu piękno lokalnych, zabytkowych budowli. Aby dokonać zgłoszenia, należy sfotografować wybrany przez siebie obiekt oraz wypełnić formularz elektroniczny ze strony organizatora czyli Fundacji Most the Most. Zgłoszony obiekt powinien być wpisany do rejestru zabytków i być własnością jednostki publicznej.

Konkursowe propozycje można nadsyłać do 21 maja. W poprzednich edycjach konkursu dokonano ponad 8 i pół tysiąca zgłoszeń. Zwycięski obiekt może otrzymać dotację w kwocie do miliona złotych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button