Miasto PuławySport

Sybilla Sportowa – można starać się o nagrodę

Jeszcze przez kilka najbliższych dni można będzie składać wnioski o przyznanie “Sybilli Sportowej” – nagrody za wysokie wyniki we współzawodnictwie międzynarodowym bądź krajowym osiągnięte w minionym roku.

Oprócz samego wyróżnienia zawodnik może liczyć na roczne stypendium, wynoszące w zależności od osiągniętego sukcesu kilkaset do maksymalnie tysiąca dwustu złotych miesięcznie. Stypendystą może być członek klubu działającego na terenie Puław, uprawiający dyscyplinę olimpijską. Nagrodzeni mogą być więc zawodnicy z takich dyscyplin jak piłka nożna, piłka ręczna, podnoszenie ciężarów, pływanie czy lekkoatletyka. Kandydaci do nagrody są kwalifikowani przez specjalną komisję. To gremium ocenia czy przebieg dotychczasowej kariery danego sportowca pozwala sądzić, iż może on dalej osiągać wysokie wyniki sportowe w zawodach krajowych bądź międzynarodowych.

Wszelkie dokumenty konieczne do złożenia wniosku oraz niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej puławskiego Urzędu Miasta. Wnioski o przyznanie nagród sportowych prezydenta można składać do 15 maja.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button