Miasto Puławy

Budżet Obywatelski 2024 – można zgłaszać pomysły

Od piątku mieszkańcy Puław mogą składać propozycje projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego. To jubileuszowa, dziesiąta edycja tej inicjatywy, do tej pory dzięki pomysłom mieszkańców zrealizowano już 100 projektów. W ten sposób powstały między innymi tężnia solankowa, siłownie, place rekreacyjne czy ławka solarna.

Urząd Miasta na swojej stronie internetowej uruchomił już platformę do proponowania nowych inicjatyw w mieście w przyszłym roku. Projekty można również zgłaszać w formie papierowej. Propozycję projektu może zgłosić osoba mieszkająca w Puławach i mająca ukończone 16 lat. Do projektu dołącza się listę poparcia c najmniej 20 mieszkańców miasta. Można zgłosić nieograniczoną listę projektów, które będą później kwalifikowane przez specjalną komisję. Na propozycję inicjatyw do Budżetu Obywatelskiego puławianie mają miesiąc.

W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym do rozdysponowania będzie 500 tys. złotych. Głosowanie na zakwalifikowane projekty odbędzie się we wrześniu, natomiast ich realizacja nastąpi w 2024 roku.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button