Miasto Puławy

Rywalizacja młodych szachistów w SP11

Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach była gospodarzem Międzyszkolnego Turnieju Szachowego “Szach-Mistrz”. W wydarzeniu organizowanym w tej szkole po raz pierwszy wzięli udział przedstawiciele placówek oświatowych z naszego miasta.

Każda szkoła miała prawo wystawienia 6 zawodników, po dwóch w każdej z zaplanowanych przez organizatorów kategorii. Młodzi szachiści rywalizowali w grupach wiekowych: klasy 1-3, 4-6 a także 7-8. Jak podkreślają pomysłodawcy turnieju, celem jego realizacji było zwiększenie zainteresowania “królewską grą” wśród najmłodszych, a także ich rozwój intelektualny, któremu szachy niewątpliwie sprzyjają. Szachowe rozgrywki toczyły się w szkolnej świetlicy. Turniej był rozgrywany tak zwanym systemem szwajcarskim, a każda partia była ograniczona czasowo i trwała maksymalnie 10 minut. Nagrody przewidziano dla trzech najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej.

Ilona Wrótniak-Terlecka – SP11

Przedstawicielka Szkoły Podstawowej nr 11 Ilona Wrótniak-Terlecka wyraziła nadzieję, że w kolejnych latach wydarzenie wykroczy poza ramy naszego miasta i będą w nim uczestniczyć nie tylko młodzi puławianie ale i przedstawiciele naszego regionu.

I Międzyszkolny Turniej Szachowy “Szach-Mistrz” został objęty patronatem honorowym prezydenta miasta. W turnieju wzięło udział 38 osób.

Autorzy: P. Skibniewski, A. Koter, A. Szumny

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button