Miasto Puławy

Budżet Obywatelski – rusza jubileuszowa edycja

Na początku przyszłego miesiąca ruszy jubileuszowa, dziesiąta edycja puławskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki tej inicjatywie mieszkańcy Puław mogą zgłaszać swoje pomysły mające uatrakcyjnić ich otoczenie czy sprawić, że będzie ono bardziej funkcjonalne. Projekt w ramach Budżetu może nieść też wymiar niematerialny, to znaczy dotyczyć organizacji imprez kulturalnych czy inicjatyw sportowych. W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych, do rozdysponowania będzie 500 tys. złotych.

Propozycję projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego może zgłosić mieszkaniec Puław, który ukończył 16 lat. Do projektu dołącza się listę poparcia wśród co najmniej 20 puławian. Liczba projektów, które można zgłosić nie jest ustalona, tak więc mieszkańcy miasta nie muszą ograniczać swojej kreatywności w tworzeniu interesujących inicjatyw. Formularz, na którym należy złożyć propozycję, można pobrać ze strony internetowej puławskiego Urzędu Miasta w zakładce “Budżet Obywatelski”.

Od 5 maja przez miesiąc mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje projekty. Można to będzie zrobić w formie papierowej w Wydziale Obsługi Mieszkańca jak również elektronicznie. Pomysły mieszkańców zostaną zaopiniowane przez zespół ds. projektów, a głosowanie planowane jest we wrześniu. Nowością przygotowaną przez Urząd Miasta jest planowane losowanie nagród wśród głosujących, co ma zachęcić puławian do większej frekwencji.

Foto: UM Puławy

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button