Miasto Puławy

Akcja krwiodawcza przed majówką

Jeszcze przed zbliżającą się majówką puławianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości będą mieli szansę zrobić coś dobrego dla innych. Mowa o uczestnictwie w kolejnej akcji krwiodawczej organizowanej przez Klub Honorowych Krwiodawców “Dar Życia” działający przy puławskich Azotach.

Będzie to z pewnością okazja dla tych, którzy z powodu zbyt hucznego świętowania Wielkanocy nie mogli uczestniczyć w akcji organizowanej tuż po świętach na Placu Chopina, a chcieliby podzielić się swoją krwią z potrzebującymi. Przypomnijmy, że aby oddać krew, trzeba spełnić szereg warunków. Donator powinien zjeść lekkostrawny posiłek, być wyspany, na dzień przed akcją odpowiednio się nawodnić oraz unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Minimum dobę przed oddaniem krwi nie należy też spożywać alkoholu. Rzecz jasna, uczestnicy akcji krwiodawczej będą przed udziałem w przedsięwzięciu kwalifikowani przez lekarza.

Akcję zaplanowano w czwartek 27 kwietnia w budynku dyrekcji Azotów od 8:30 do 13:00, chętni dawcy powinni zgłaszać się drogą SMS-ową pod numer wskazany przez organizatora, w treści wpisując swoje imię i nazwisko.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button