InformacjePowiat Puławski

Nadwiślańskie Spotkania z Folklorem

Na początku czerwca w naszym regionie odbędzie się interesujące wydarzenie dla miłośników sztuki ludowej. Starostwo Powiatowe wraz z gminą Puławy organizują bowiem I Nadwiślańskie Spotkania z Folklorem Ziemi Puławskiej. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Jednym z elementów imprezy będzie konkurs śpiewaczy, właśnie ruszyły do niego zgłoszenia. Podstawę artystycznej stylizacji zespołów powinny stanowić tradycje folklorystyczne, związane z daną miejscowością bądź naszym regionem. W trakcie festiwalu możemy spodziewać się występów wokalnych kół gospodyń wiejskich oraz zespołów folklorystycznych z całego powiatu. Organizatorzy przewidują pojawienie się na scenie 10 formacji muzycznych. Termin zgłoszeń upływa 12 maja, lista może być też zamknięta wcześniej wraz z wyczerpaniem miejsc.

Nadwiślańskim Spotkaniom z Folklorem towarzyszyć będzie także znany już z poprzednich lat konkurs kulinarny “Bitwa Regionów”. Członkinie kół gospodyń wiejskich po raz kolejny popiszą się swoimi kulinarnymi zdolnościami. Nadwiślańskie Spotkania z Folklorem Ziemi Puławskiej zaplanowano 4 czerwca, wszelkie informacje na temat tego wydarzenia są udostępniane na bieżąco przez puławskie Starostwo Powiatowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button