InformacjeMiasto Puławy

Konkurs fryzjerski o Antonim Cierplikowskim

Już po raz III w Zespole Szkół nr 1 w Puławach, czyli popularnych “garach” odbył się Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski “Antoni Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów”. Z tej okazji do puławskiej szkoły zjechali się młodzi fryzjerzy z całej Polski. Nie przez przypadek konkurs odbywa się w szkole, która jako jedyna w Puławach uczy młodzież właśnie w tym zawodzie.

Jak mówi Lidia Nogowska, organizatorka konkursu, do finału zakwalifikowali się przedstawiciele szkół z Garwolina, Radzynia Podlaskiego, Lublina, Biłgoraja, Bełżyc oraz oczywiście gospodarza, czyli ZS nr 1 w Puławach.

Lidia Nogowska – organizator konkursu

Podczas konkursu w formie testu oceniana była wiedza o życiu międzynarodowej sławy fryzjera, który na początku XX wieku podbił paryskie salony wprowadzając nowe trendy. Co ciekawe, polski fryzjer wynalazł także m.in. lakiery do włosów i paznokci, czy sztuczne rzęsy. Drugim elementem konkursu było czesanie fryzury damskiej. Dziesięć modelek oddało się w ręce młodych stylistów fryzur, których praca była oceniana przez jury pod kątem precyzji, estetyki wykonania, stopnia trudności i pomysłowości kompozycji.

Autorzy: M. Owczarz, M. Strzelecka, A. Szumny

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button