InformacjePowiat Puławski

Święta w policyjnych statystykach

Okres świąt i długich weekendów zazwyczaj wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Jest to także czas intensywnej pracy policji. Przy niemal każdej takiej okazji docierają do nas informacje na temat wypadków, kolizji oraz kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu.

Jak się okazuje, powiat puławski był pod tym względem stosunkowo spokojny i bezpieczny.

kom. Ewa Rejn-Kozak – Oficer prasowy KPP w Puławach

Jak informuje kom. Ewa Rejn-Kozak, w trakcie świątecznego weekendu nie doszło do żadnego wypadku, natomiast odnotowano jedynie 3 kolizje. Do dwóch z nich doszło w piątek, w Puławach oraz na drodze S-12 w Kurowie a do jednej w poniedziałek we Wronowie, gdzie samochód osobowy uderzył w sarnę. Jak dodaje przedstawicielka Policji, mundurowi skontrolowali blisko 300 kierujących, z tej liczby 231 popełniło wykroczenia w ruchu drogowym polegające na przekroczeniu prędkości. Dwóch kierowców właśnie z tego powodu straciło prawo jazdy na 3 miesiące, przekroczyli oni o ponad 50 km/h prędkość w obszarze zabudowanym. Policjanci skontrolowali w czasie świątecznego weekendu ponad 700 kierowców w naszym regionie, wszyscy byli trzeźwi.

Taka sytuacja jest optymistyczną prognozą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym i innych użytkowników dróg szczególnie w nadchodzący długi majowy weekend.

Autorzy: A. Koter, M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button