Miasto Puławy

Poświąteczna zbiórka krwi na Placu Chopina

W wielu domach trwają przygotowania do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Jest to czas, który zwykle spędzamy z najbliższymi, ale też okazja do pomyślenia o innych ludziach potrzebujących naszej pomocy. Mieszkańcy Puław będą mieli okazję zrobić dobry uczynek m.in. w pierwszy dzień po świętach.

We wtorek 11 kwietnia na Placu Chopina stanie mobilny punkt poboru krwi. Chętni do włączenia się w akcję będą mogli to zrobić w godzinach od 8:30 do 13:00. Krwiodawców z pewnością tego dnia nie zabraknie, gdyż darczyńcy za podzielenie się swoją krwią otrzymają 2 dni wolnego, co oznacza, że dzięki uczestnictwu w zbiórce do pracy po przerwie świątecznej wrócą dopiero w czwartek. Należy jednak pamiętać, że osoby, które planują oddać krew powinny podczas Świąt zachować odpowiednią dietę – unikać m.in. potraw tłustych i smażonych, przeciwwskazaniem jest również spożywanie alkoholu.

Według aktualnych danych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie stan zapasów krwi większości grup jest wystarczający. Najbardziej potrzebna jest krew z oznaczeniem 0 i B RhD (-), której zapasy za chwilę mogą się skończyć.

autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button