InformacjeMiasto Puławy

Radni miejscy przeciwni budowie wieży we Włostowicach

Na czwartkowej sesji Rady Miasta pojawili się mieszkańcy osiedla Włostowice, którzy prosili radnych o interwencję w sprawie budowy wieży telekomunikacyjnej, która miałaby znaleźć się w niedalekiej odległości kościoła pw. św. Józefa.

Zdaniem przedstawicieli mieszkańców, fakt, że nowa konstrukcja miałaby być dwa i pół raza wyższa od graniczącej z nią budowli świątyni, jest niedopuszczalny. Występujący w imieniu osób zainteresowanych Waldemar Szałas podkreślał też, że mieszkańcy nie byli wcześniej poinformowani o planach realizacji tego rodzaju inwestycji. Dodał też, że mieszkańcy wysyłali zażalenia i prośby o wstrzymanie budowy do Starostwa Powiatowego, które wyraziło zgodę na inwestycję, póki co te działania nie przyniosły jednak rezultatów. Obecnie sprawa znajduje się w gestii województwa. Podczas sesji wystąpił także historyk Wojciech Kuba, który przypomniał dzieje najstarszego w Puławach kościoła, przy którym ma stanąć wspomniana wieża.

Radni w swoich wypowiedziach podkreślali wsparcie dla mieszkańców i z inicjatywy Ignacego Czeżyka przyjęli stanowisko sprzeciwiające się budowie wieży telekomunikacyjnej. W tym głosowaniu członkowie Rady byli niemal jednomyślni, przeciw przyjęciu stanowiska zagłosował jedynie Kamil Zięcina.

Poniżej prezentujemy stanowisko Zarządu Powiatu Puławskiego dotyczące kwestii tej inwestycji:

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button