Miasto Puławy

Zostań bohaterem “Żywej biblioteki”

Spółdzielnia Socjalna “Inicjatywa” przygotowuje się do realizacji projektu pod nazwą “Żywa biblioteka”. Choć spotkanie zaplanowano na drugą połowę maja, już teraz poszukiwane są osoby, które chciałyby wziąć w nim udział.

Będą to rozmowy o niesprawiedliwości życia i trudnych doświadczeniach, jakie zrzucił na barki bohaterów los. Chętni do otworzenia się i opowiedzenia swojej historii już teraz mogą zgłosić swój udział.

Paweł Romański – Spółdzielnia Socjalna “Inicjatywa”

Jak tłumaczy prezes Spółdzielni Socjalnej “Inicjatywa” Paweł Romański, “żywe książki” to osoby z tak zwanych grup stereotypizowanych, czyli takich, wobec których wydaje nam się, że wiemy coś na ich temat. “Żywa biblioteka” to wydarzenie, w którym każdy może przyjść i “wypożyczyć “żywą książkę”, a więc drugiego człowieka i móc z nim porozmawiać. Paweł Romański zapowiada, że “żywe książki”, które na pewno pojawią się na spotkaniu to m.in. osoba z doświadczeniem bezdomności, uchodźca, osoba, która straciła dziecko czy rodzic dziecka z niepełnosprawnością. Planowane jest pojawienie się dziesięciu “żywych książek”, wciąż można się więc zgłaszać do udziału w tym przedsięwzięciu. Spotkania w ramach “żywej biblioteki” planowane są 20 maja w Młodzieżowym Domu Kultury.

autorzy: M. Owczarz, M. Strzelecka

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button