InformacjeMiasto Puławy

SP4 ma nowy plac zabaw i ogród sensoryczny

Szkoła Podstawowa nr 4 w Puławach może pochwalić się nowym placem zabaw i ogrodem sensorycznym. Jest to miejsce, gdzie dzieci mogą poznawać świat wszystkimi zmysłami, oddziałuje na swoich odbiorców różnorodnością struktur, kolorów i dźwięków. Powstały przed kilkoma miesiącami ogród ma przede wszystkim działanie terapeutyczne. Korzystać z niego mogą wszyscy mieszkańcy Puław.

W środę odbyło się jego oficjalne otwarcie.

Edyta Skoczek – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Puławach, Agata Janczak – nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 4 w Puławach

Edyta Skoczek, dyrektor SP 4 podkreślała, że trudno byłoby otworzyć ogród sensoryczny w sezonie jesienno-zimowym, dlatego zdecydowano o otwarciu obiektu wiosną. Nasadzenia roślin mają sprzyjać rozwojowi poznawczemu najmłodszych. Nowa infrastruktura pozwoli m.in. na organizowanie lekcji na świeżym powietrzu. Jedną z zalet nowego obiektu jest powstała ścieżka sensoryczna. Jak podkreślała nauczycielka SP4 Agata Janczak, przy tworzeniu ogrodu sensorycznego szczególny nacisk kładziono na wspieranie u najmłodszych zmysłu równowagi. Plac z ogrodem zawiera m.in. liny, tory przeszkód, równoważnię, instrumenty muzyczne. Co oczywiste, w ogrodzie znajdziemy też mnóstwo drzew i krzewów, które już za kilka miesięcy będą cieszyć oko mieszkańców Włostowic i innych rejonów Puław.

Budowa miejsca wypoczynku przy Szkole Podstawowej nr 4 została sfinansowana z Budżetu Obywatelskiego dzięki głosom mieszkańców Puław.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button