InformacjeMiasto Puławy

Ludzie kultury wyróżnieni

We wtorek w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika” odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody Prezydenta miasta Puławy za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i dóbr kultury.

W tym roku urzędnicy miejscy przyznali łącznie 24 wyróżnienia. Trafiły one zarówno do młodych twórców, nagrodzonych w kategorii “Puławski Talent” jak i doświadczonych animatorów życia kulturalnego naszego miasta. Najmłodsi laureaci mieli okazję zaprezentować swój kunszt artystyczny także podczas wtorkowego wydarzenia. Galę uświetnił również występ zespołu Tango Attack, który przedstawił puławskiej publiczności swój program Buenos Aires Tango Show. Podczas uroczystości nie zabrakło oczywiście gratulacji i podziękowań dla wyróżnionych ze strony przedstawicieli władz naszego Miasta. Warto wspomnieć, że nagrodę specjalną z racji obchodzonego w tym roku jubileuszu otrzymała działająca w Puławach Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia.

Lista laureatów:

Nagrody „Puławski Talent”:

1. Julia Łukanowska i Tomasz Maraszkiewicz
2. Jakub Rogala
3. Weronika Kubiś
4. Julia Pszczoła
5. Klara Joanna Pietras
6. Róża Wojtaś
7. Agata Kuryłło
8. Iga Pyśkiewicz
9. Natalia Kosmowska
10. Magdalena Nowak
11. Kamila Niećko
12. Leon Surdacki
13. Szymon Kania

Nagrody doroczne:

1. Paulina Pajórek
2. Barbara Miluska
3. Rafał Maciąg
4. Puławski Teatr Amatora
5. Artur Kwapiński

Nagroda jubileuszowa: Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia

Nagrody za całokształt:

Dariusz Malinowski
Waldemar Jan Ziemnicki

Nagrody z inicjatywy Prezydenta Miasta Puławy przyznano następującym osobom:

Zbigniew Jonak
Małgorzata Szczypa
Łukasz Chojnacki

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button