Miasto Puławy

Witaj Majowa Jutrzenko – można zgłaszać chęć udziału

Już po raz osiemnasty Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” zaprasza młodych recytatorów i muzyków do udziału w przeglądzie “Witaj Majowa Jutrzenko”. Turniej ma na celu popularyzację dzieł wybitnych polskich artystów oraz prezentowanych przez nich nierzadko postaw patriotycznych.

W tym roku organizatorzy szczególnie zachęcają do sięgania po utwory urodzonego 230 lat temu Aleksandra Fredry, czy Wisławy Szymborskiej, jednej z patronek roku 2023. Uczestnicy konkursu wokalnego także mogą czerpać z utworów polskiej noblistki, jak wiemy jej literatura była wykorzystywana przez szerokie grono polskich kompozytorów. Rzecz jasna mile widziane będą także wykonania utworów dotyczących tematyki Konstytucji 3 Maja. Regulamin turnieju przewiduje, że wystąpią w nim zarówno dzieci uczęszczające do przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, jak i osoby dorosłe. W turnieju muzyki i pieśni narodowych zaprezentują się soliści, zespoły i chóry.

Zgłoszenia zarówno w turnieju recytatorskim jak i muzycznym będą przyjmowane do 12 kwietnia. Kilka dni później uczestnicy zaprezentują się na scenie Puławskiego Ośrodka Kultury, najpierw 17 kwietnia będą to wokaliści i instrumentaliści, zaś 2 dni później – recytatorzy. Najlepsi wystąpią podczas Koncertu Laureatów zaplanowanego 30 kwietnia.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button