Miasto Puławy

Rekrutacja do szkół i przedszkoli – ostatni dzwonek

Od początku marca puławskie placówki edukacyjne przyjmowały dokumenty związane z naborem do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i pierwszych klas szkół podstawowych. Wszyscy spóźnialscy i niezdecydowani mają czas na złożenie odpowiedniego wniosku jeszcze tylko do przyszłego poniedziałku, 27 marca. Po tym terminie komisje rekrutacyjne będą weryfikowały wnioski i decydowały o kwalifikacji dzieci do wybranych placówek.

Rodzice dzieci, które po raz pierwszy pójdą do przedszkola, mogą złożyć wnioski do trzech miejskich placówek, z uwzględnieniem kolejności najbardziej i najmniej preferowanych.

Obowiązek szkolny w rozpoczynającym się we wrześniu roku szkolnym obejmie dzieci urodzone w 2016 roku. Zgodnie z zasadami, w pierwszej kolejności przyjmowani będą kandydaci mieszkający w obwodzie danej szkoły, dzieci spoza obwodu mogą zostać przyjęte w postępowaniu uzupełniającym, jeśli szkoła będzie dysponować wolnymi miejscami. Podobnie jak w przypadku przedszkoli, rodzice także mogą złożyć wniosek do trzech “podstawówek” z uwzględnieniem kolejności ich wyboru.

Wnioski rekrutacyjne o przyjęcie dziecka do przedszkola bądź szkoły podstawowej można wypełnić odręcznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, w przypadku wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego funkcjonującego przy szkole podstawowej wniosek można złożyć jedynie w formie papierowej. Wszelkie niezbędne informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta.

autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button