Wyprawa Azotów do Wielkopolski bez sukcesu

Nie tak wyobrażali sobie szczypiorniści Azotów Puławy przebieg swojego kolejnego spotkania. W niedzielny wieczór wielokrotni brązowi medaliści rozgrywek PGNiG Superligi mierzyli się w Ostrowie Wielkopolskim z miejscowym zespołem Arged KPR Ostrovia.

Od początku mecz nie układał się po myśli piłkarzy ręcznych z Puław. Mieli oni poważne problemy ze sforsowaniem obrony drużyny z Wielkopolski. Po pierwszych 10 minutach Ostrovia prowadziła więc 5:3, a po upływie 20 minut – już 12:7. Pod koniec pierwszej połowy azotowcy częściowo odrobili straty, jednak do przerwy to gospodarze wciąż byli górą, prowadząc 14:12.

Druga połowa meczu to dalsze próby gonienia wyniku przez graczy z Puław. Niemal udało się to w 45. minucie, kiedy puławscy szczypiorniści zdobyli bramkę kontaktową na wynik 18:19, patrząc z ich perspektywy. Kolejne nieudane akcje ofensywne puławian oraz skuteczne kontry Ostrovii sprawiły jednak, że drużyna z Wielkopolski ponownie zaczęła budować większą przewagę. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ostrovii 27:22, najlepszym graczem meczu został wybrany bramkarz tego zespołu, Mikołaj Krekora. Wśród graczy z Puław najlepszy wynik bramkowy uzyskał Rafał Przybylski, zaliczając 5 goli.

Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – KS Azoty Puławy 27:22 (14:12)

Azoty-Puławy: Borucki, Koshovy – Przybylski 5, Jarosiewicz 4, Valles 3, Kowalczyk 2, Zivković 2, Burzak 2, Janikowski 2, Fedeńczak 1, Antolak, Adamski, Konieczny, Marciniak, Górski