Powiat Puławski

Aktywny Samorząd szansą dla niepełnosprawnych

Wraz z początkiem marca można składać wnioski do programu pilotazowego “Aktywny Samorząd”, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Puławach. Ta inicjatywa ma na celu likwidację barier utrudniających aktywizację społeczną bądź zawodową.

Program jest w sposób szczególny skierowany do osób z niepełnosprawnościami. W ramach zaplanowanych modułów można starać się bowiem między innymi o dofinansowanie do zakupu wózka oraz skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym czy nowoczesnej protezy kończyny. Jedną z większych przeszkód, z którą muszą mierzyć się osoby niepełnosprawne, jest bariera transportowa. Program “Aktywny Samorząd” daje im możliwość pomocy w uzyskaniu prawa jazdy czy odpowiedniego oprzyrządowania do posiadanego już samochodu. Dzięki tej inicjatywie, beneficjenci programu “Aktywny Samorząd” mogą również starać się o dopłatę do zakupu sprzętu elektronicznego bądź jego oprogramowania. Dla osób ze znacznym bądź umiarkowanym stopniem niepełnosprawności program “Aktywny Samorząd” przewiduje również pomoc w uzyskaniu wykształcenia wyższego.

Wnioski w ramach tego programu można składać drogą elektroniczną poprzez zalogowanie się do Systemu Obsługi Wsparcia. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące inicjatywy “Aktywny Samorząd” można uzyskać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które, jak już wspomnieliśmy, zajmuje się realizacją tego programu dla Powiatu Puławskiego.

Fot. ilustracyjne/Pixabay

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button