Miasto Puławy

Oddaj krew w Czartorychu i ZST

O tym, że oddawanie krwi może uratować ludzkie życie, wiemy nie od dziś. W naszym mieście co i rusz organizowane są akcje, dzięki którym pomoc drugiemu człowiekowi w taki sposób jest łatwiejsza. Takie inicjatywy cyklicznie organizuje działający przy Azotach Klub Honorowych Dawców Krwi, na puławskim Placu Chopina regularnie parkuje także krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Niebawem akcje krwiodawcze zostaną przeprowadzone w dwóch puławskich szkołach.

Już w najbliższy wtorek krwiodawców zaprosi I Liceum im. ks. Adama Jerzego Czartoryskiego. W inicjatywie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które spełniają warunki do oddania krwi. Akcję zaplanowano w godzinach od 8:30 do 12:30. Na krwiodawców będzie czekał specjalny ambulans. Przed zabiegiem uczestnicy akcji zostaną do niego zakwalifikowani przez lekarza. Analogiczne wydarzenie szykuje się także niebawem w puławskim Zespole Szkół Technicznych. Tam podobna inicjatywa odbędzie się 22 marca w godz. 8:00-13:00.

Przypomnijmy, że na co dzień krew można oddawać w oddziale terenowym w Puławach przy ul. Bema. W dniach akcji terenowych oddział będzie nieczynny. Sytuacja w bankach krwi obecnie jest stabilna, pilnie potrzebna jest krew z grupy 0 RH minus, pozostałe grupy są na poziomie zadowalającym bądź dobrym.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button