InformacjeMiasto Puławy

“Elektryczny Las” powstanie w Puławach

Prawie 15 ton elektrycznych śmieci zebrano w ostatnich miesiącach w Puławach. Na pierwszy rzut oka taka informacja może niepokoić, z drugiej strony oznacza ona przyszłe zwiększenie drzewostanu w naszym mieście. Jak to możliwe?

Nasze miasto brało udział w ogólnopolskiej akcji Polska Stolica Recyklingu. W ramach tej inicjatywy puławianie przynosili niepotrzebne już sprzęty elektryczne oraz elektroniczne i umieszczali je w zlokalizowanych na terenie Miasta specjalnych czerwonych pojemnikach. Zbiórki zużytych telefonów, baterii, małego sprzętu AGD i innych urządzeń były przeprowadzane także w puławskich szkołach czy podczas ekopikników. Ilość zebranych przez mieszkańców miasta śmieci pozwoliła na to, aby w Puławach powstał tak zwany “Elektryczny Las”. W nagrodę w naszym mieście stanie 146 nowych drzew, które wiosną mieszkańcy zasadzą wspólnie z pracownikami Fundacji Odzyskaj Środowisko. Za każde 100 kilogramów zebranych elektrośmieci Puławom przypadła jedna sadzonka, stąd wzięła się liczba planowanych do zasadzenia w naszym mieście drzew.

W inicjatywie wzięło udział 80 miast z całej Polski, miano Polskiej Stolicy Recyklingu przypadło Siedlcom. Główną ideą konkursu jest oczywiście propagowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw na rzecz selektywnej zbiórki zużytych odpadów elektronicznych.

 

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button