Miasto Puławy

Przetarg na remont kładki na Głębokiej unieważniony

Przebudowa kładki nad ul. Głęboką to jedna z planowanych w bieżącym roku przez Urząd Miasta inwestycji. Okazuje się jednak, że puławski magistrat będzie musiał powtórzyć postępowanie przetargowe dotyczące tego przedsięwzięcia.

Wprawdzie w ogłoszonym przez Miasto konkursie ofert zgłosiły się 3 przedsiębiorstwa chętne do przeprowadzenia inwestycji, jednak zaproponowane kwoty nie zostały zaakceptowane przez puławskich urzędników. Liczyli oni bowiem na sfinansowanie przebudowy kładki w kwocie 390 tysięcy złotych. Najtańsza zgłoszona w przetargu oferta była o 100 tysięcy złotych droższa, dlatego Zarząd Dróg Miejskich zdecydował o unieważnieniu tego konkursu ofert.

Kładka przy ul. Głębokiej już od dawna wymaga remontu. W ostatnich latach na przeszkodzie stał nieuregulowany stan prawny tego terenu. Ostatecznie po dłuższej sądowej batalii ul. Głęboka, a wraz z nią także i kładka znalazły się w zarządzie Miasta, co pozwoliło na podjęcie kroków dotyczących renowacji. W ramach planowanej inwestycji miałaby zostać wymieniona nawierzchnia na całej długości kładki, ponadto mają być wykonane nowe balustrady, w planach jest także odtworzenie betonowych gzymsów. Prace miałyby potrwać 3 miesiące, do tego potrzebne jest jednak pozytywne rozstrzygnięcie nowego przetargu. Urząd Miasta w już w środę ogłosił nowe postępowanie ofertowe dotyczące tej inwestycji, o tym, jakie są nowe propozycje przedsiębiorstw chcących wziąć udział w przetargu, dowiemy się 23 marca.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button