Miasto Puławy

Trening do RSP coraz bliżej

Wielu z nas niecierpliwie wyczekuje już wiosny. Jedną z jej oznak w ostatnich latach jest rozpoczęcie treningów do Rowerowej Stolicy Polski. Oficjalne przygotowania do czerwcowej rywalizacji ruszają już 21 marca.

Przez dwa miesiące cykliści będą mogli przygotować formę i sprawdzić możliwości swojego sprzętu. Dzięki aplikacji Aktywne Miasta rowerzyści będą zbierać punkty dla swoich miejscowości i dzięki temu zorientują się, jak wypadają względem konkurentów z innych miejsc Polski. Urząd Miasta zapowiada, że wspólnie z członkami Puławskiej Grupy Rowerowej oraz przy współpracy z MOSiR przeprowadzi kampanię promocyjną w szkołach, instytucjach i zakładach pracy, tak by zachęcić jak najwięcej osób do udziału w akcji. Podczas miejskich wydarzeń mieszkańcy będą mieli też okazję zapoznać się z zasadami działania aplikacji Aktywne Miasta.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Puławy zajęły w zmaganiach 2. miejsce, a rowerzyści związani z naszym miastem wykręcili wspólnie ponad 427 tysięcy kilometrów. Puławscy cykliści zrobią wszystko, by poprawić ten i tak już świetny wynik. W ostatnich dwóch latach nasze miasto nie schodzi z podium rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski, miejmy nadzieję, że ten trend się utrzyma.

Foto archiwalne

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button