Kolejna porażka Azotów

Marzenia kibiców Azotów o obronieniu po raz drugi z rzędu brązowego medalu PGNiG Superligi zaczynają się oddalać. W niedzielę puławianie przyjmowali we własnej hali drużynę z Gdańska, licząc na rewanż po wrześniowej porażce na wyjeździe.

Spotkanie od początku było wyrównane. Pierwsza bramka w meczu padła po rzucie karnym w wykonaniu Piotra Papaja, jednak puławianie nie odpuszczali. Do końca pierwszej połowy gra toczyła się praktycznie punkt za punkt, a na przerwę drużyny schodziły z dwupunktowym prowadzeniem Azotów przy wyniku 17:15. w drugiej połowie bramkarze obu drużyn robili wszystko, aby bronić wyniku. W ostatnich 10 minutach obrona Azotów pękła i wybrzeże wyrównało wynik, trzymając go do ostatniej chwili. 7 sekund przed końcową syreną trener gdańszczan zdecydował się na przerwę, po której przyjezdni wykonali ostatni, decydujący rzut, dający im zwycięstwo.

Azoty Puławy – Torus Wybrzeże Gdańsk 29:30 (17:15)

Azoty Puławy: Borucki, Koshovy – Adamski 6, Janikowski 5, Jarosiewicz 4, Burzak 4, Kowalczyk 3, Marciniak 3, Valles 2, Przybylski 2, Antolak, Fedeńczak, Konieczny, Górski

Autor: A. Koter