InformacjeMiasto Puławy

Człowiek – istota dobra i piękna w ZSO nr 2

W ZSO nr 2 im. F.D. Kniaźnina w Puławach rozpoczęła się i będzie trwała przez niemal tydzień sesja naukowa, zatytułowana „Człowiek – istota dobra, prawa i piękna”, która według założeń organizatorów ma na celu przedstawienie uczniom Zespołu Szkół wieloaspektowość istoty ludzkiej, ukazać człowieka jako złożony organizm, pełen sprzeczności i różnic a jednocześnie piękny i wyjątkowy.

Anna Nowosadzka – dyrektor ZSO nr 2 w Puławach

– Przez najbliższe 5 dni uczniowie będą uczestniczyli w warsztatach, wykładach, spotkaniach, wyjazdach, wycieczkach i lekcjach, podczas których będą pochylać się nad człowiekiem, istotą człowieczeństwa – mówi dyrektor ZSO nr 2 w Puławach, Anna Nowosadzka. Podczas zajęć uczniowie będą próbowali odpowiadać na pytania kim jest człowiek dobry, piękny, prawy.

Finałowym wydarzeniem, które zwieńczy całotygodniowy cykl aktywności w szkole, będzie mecz charytatywny w piłkę ręczną, który odbędzie się w najbliższy piątek w hali MOSiR przy al. Partyzantów. Podczas tego niecodziennego spotkania szczypiorniści obecnie uczący się w ZSO nr 2 zmierzą się z absolwentami szkoły. Dochód z biletów-cegiełek na mecz oraz loterii fantowej, która odbędzie się w przerwie, zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button