InformacjeMiasto Puławy

Uczniowie “piątki” świadomie o zdrowiu psychicznym

23 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Według Światowej Organizacji Zdrowia to czwarta najpoważniejsza choroba na świecie oraz jedna z głównych przyczyn samobójstw. Szacuje się, że w samej Polsce dotyka ponad 1 milion osób.

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. F. D. Kniaźnina przy okazji tego dnia pochylili się nad problemem depresji. Podczas zajęć świetlicowych najmłodsi uczniowie spotkali się z pedagog szkolną panią Emilią Bernat, która opowiedziała dzieciom czym jest zdrowie psychiczne i jak o nie dbać. Uczniowie dowiedzieli się, jak niebezpieczna może być depresja i w jaki sposób można uzyskać pomoc, jeśli zauważymy problemy ze zdrowiem psychicznym u siebie lub innych osób.

Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją stał się okazją do mówienia o trudnych sytuacjach, jakie spotykają nas w życiu, ale też o emocjach. Dzieci stworzyły gazetkę dobrych słów i emocji, którymi chcą podzielić się z innymi. Dobre słowa najmłodszych zostały wyeksponowane na holu głównym szkoły.

Autor: M. Owczarz

Fot: ZSO nr 2

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button