InformacjeMiasto Puławy

Koncert na pile muzycznej w Puławach

Zapowiada się interesujące wydarzenie dla wszystkich melomanów. Już w najbliższy wtorek Państwowa Szkoła Muzyczna im. Romualda Twardowskiego w Puławach zaprasza na wyjątkowy koncert i spotkanie z pochodzącym z Puław muzykiem Kamilem Krukiem.

Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia, zgromadzeni w budynku Szkoły przy ul. Partyzantów 46 usłyszą miedzy innymi nagranie jedynego na świecie utworu skomponowanego na… myjkę wysokociśnieniową z regulacją obrotów i orkiestrę symfoniczną, utwór zatytułowano “Karchertino”. Ponadto zaprezentowane zostaną dzieła Bacha, Pucciniego czy Schuberta w zupełnie nowej, autorskiej aranżacji Kamila Kruka. Zostaną one wykonane na pile muzycznej. Ten oryginalny instrument używany jest między innymi w muzyce ludowej czy etnicznej, jak widać może też znaleźć zastosowanie w prezentacji nowych brzmień utworów klasycznych.

Oprócz podziwiania niezwykłych popisów muzycznych podczas spotkania będzie też możliwość posłuchania wspomnień Kamila Kruka z okresu nauki w puławskiej szkole, studiów w szkole krakowskiej oraz jego współpracy z Krzysztofem Pendereckim. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 17:00. Wstęp jest bezpłatny.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button