wszystkie

Wojewódzki konkurs na palmę i pisankę wielkanocną

W Kościele katolickim rozpoczął się Wielki Post, a to oznacza, że pomału zbliżają się święta wielkanocne. Jedną z tradycji związanych z tym okresem w roku jest robienie ozdobnych palm i pisanek. Wspierając kultywowanie tych zwyczajów, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego organizuje po raz czwarty konkurs na najpiękniejsze palmy i pisanki wielkanocne.

W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec województwa lubelskiego. Organizatorzy konkursu w szczególny sposób zapraszają do zaprezentowania swoich umiejętności plastycznych rękodzielników, członków klubów twórców ludowych, a także dzieci i młodzież szkolną. Nagrodzone zostaną palmy i pisanki wykonane technikami tradycyjną i współczesną. Jury konkursowe przyzna wyróżnienia w kategoriach: dzieci i młodzież poniżej 15. roku życia, młodzież i dorośli powyżej 15. roku życia a także praca zbiorowa.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie prac przez starostwa powiatowe do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w dniach 13-17 marca. Dana gmina może zgłosić maksymalnie 3 prace w konkursie pisanek oraz palm. Z zasadami uczestnictwa w konkursach można zapoznać się szczegółowo poprzez regulamin dostępny na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button