Miasto Puławy

Sesja RM w ten czwartek

W najbliższy czwartek po serii spotkań w poszczególnych komisjach puławscy radni spotkają się na obradach sesji. Członkowie Rady będą głosować między innymi nad zmianami budżetowymi oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Radni podejmą także uchwałę w sprawie nadania nowego statutu Bibliotece Miejskiej. Ta instytucja od kwietnia będzie funkcjonować w nowo wybudowanej przy ul. Wojska Polskiego Mediatece. Jednym z tematów sesji będzie także przyjęcie programu osłonowego na rzecz wsparcia seniorów po 65. roku życia. Inicjatywy na rzecz osób starszych zawarte w programie będzie koordynować Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Członkowie puławskiej Rady Miasta pochylą się również nad uchwałą wyrażającą zgodę na przejęcie od Wojewody Lubelskiego obowiązku utrzymania grobów i cmentarzy wojennych na terenie Puław.

Podczas obrad nie zabraknie zapewne interpelacji i zapytań radnych, skierowanych do prezydenta. Włodarz naszego miasta przedstawi z kolei sprawozdanie ze swojej działalności od ostatniej sesji. Obrady rozpoczną się w czwartek o godz. 15:30, będzie je można śledzić za pośrednictwem serwisu esesja.tv.

Foto archiwalne

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button