Powiat Puławski

Pierwsza sesja Rady Powiatu w 2023 roku

W najbliższą środę na swoim pierwszym posiedzeniu w tym roku spotkają się członkowie Rady Powiatu Puławskiego. Podczas obrad zostaną zatwierdzone plany pracy komisji stałych oraz całej Rady w bieżącym roku.

Ponadto radni powiatowi przyjmą Powiatowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2023-2030. Poza tym członkowie Rady zajmą się również projektem uchwały, dotyczącym przekazania od Wojewody Lubelskiego na rzecz Powiatu obowiązku przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w bieżącym roku, przeprowadzanej w większości dla rocznika 2004. Podczas sesji radni będą też głosować nad zmianami w budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej. Jak zwykle, członkowie Rady będą mieli okazję złożyć Staroście zapytania oraz interpelacje na temat problemów nurtujących mieszkańców naszego regionu. Z kolei Starosta Puławski przedstawi sprawozdanie z działalności od ostatniej sesji.

Obrady rozpoczną się w środę 22 lutego o godz. 14:00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego. Przebieg sesji można będzie śledzić na żywo jak również z odtworzenia za pośrednictwem strony internetowej Powiatu Puławskiego.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button