Miasto Puławy

Sterylizacja i kastracja psów i kotów – rusza program

To ważna wiadomość dla właścicieli puławskich psów i kotów. Urząd Miasta rozpoczyna kolejną akcję sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich. Zabiegi już od kilku lat są finansowane z Budżetu Obywatelskiego, dzięki głosom puławian.

Akcja sterylizacji i kastracji psów i kotów dotyczy zwierząt z terenu miasta, powyżej 6 miesiąca życia, zaszczepionych przeciw wściekliźnie i zaczipowanych. W dniu zabiegu sterylizacji bądź kastracji psy lub koty, które wcześniej nie były czipowane, zostaną dodatkowo oznakowane. Aby wziąć udział w akcji, należy złożyć wniosek dostępny w Urzędzie Miasta Puławy oraz na jego stronie internetowej, konieczne jest również okazanie książeczki zdrowia zwierzęcia a także rodowodu bądź innego dokumentu potwierdzającego jego przynależność. Jeśli wniosek zostanie zweryfikowany pozytywnie, trzeba się z nim udać do jednej z siedmiu przychodni weterynaryjnych, biorących udział w projekcie. Ich lista jest wyszczególniona na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Inicjatywa ma na celu ograniczenie nadwyżki populacji zwierząt w najbardziej humanitarny sposób, taka sytuacja prowadzi bowiem później do ich większej ilości w schroniskach. Dzięki zabiegom sterylizacji bądź kastracji zwierzęta mogą tez uniknąć groźnych chorób.

fot. ilustracyjne Pixabay

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button