InformacjeMiasto Puławy

Nowe lampy w Puławach mają być tańsze

Miesiąc temu informowaliśmy o planach puławskiego Urzędu Miasta dotyczących modernizacji puławskiego systemu oświetlenia. Termin składania ofert w przetargu już upłynął i urzędnicy przekazują pozytywne informacje dotyczące postępowania. Początkowe szacunki puławskiego magistratu zakładały, że inwestycja pochłonie 30 milionów złotych, z czego 27 milionów ma stanowić dofinansowanie z programu Polski Ład.

W postępowaniu przetargowym została zgłoszona jedna oferta lubelskiego przedsiębiorstwa, które wyceniło prace na niecałe 23 miliony złotych. Jak ogłosił prezydent Paweł Maj na swoim profilu w portalu społecznościowym, ma to oznaczać zmniejszenie wkładu własnego Miasta o ponad 700 tys. złotych. Przypomnijmy, że planowana modernizacja ma objąć 51 ulic, 5 dróg wewnętrznych, 5 ciągów pieszych, 4 skwery oraz 8 parkingów na obszarze Puław. Energooszczędne lampy mają pojawić się na obszarze ograniczonym ulicami Lubelską, Piaskową i Centralną, a od północy lasem komunalnym i torami kolejowymi. Urzędnicy miejscy liczą nie tylko na lepsze oświetlenie puławskich ulic, ale również na oszczędności, ich szacunki mówią nawet o 50-procentowym zmniejszeniu zużycia energii.

Jak poinformował prezydent Maj, następnymi krokami Miasta będzie podpisanie umowy z wykonawcą oraz finalizacja procedur związanych z dofinansowaniem w ramach Polskiego Ładu. Przebudowa systemu oświetlenia ulicznego w Puławach to zdecydowanie największa z inwestycji zaplanowanych w najbliższym czasie w mieście. Zakończenie przedsięwzięcia planowane jest w sierpniu przyszłego roku

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button