wszystkie

Komu przekazać 1,5% podatku?

Od tego roku każda osoba rozliczająca się z Urzędem Skarbowym z podatku dochodowego będzie mogła przekazać nie 1, a 1,5% wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Oznacza to, że po ostatnich zmianach ustawy o podatku dochodowym oraz nowelizacji Nowego Ładu Podatkowego organizacje mogą liczyć na większe wpływy od swoich darczyńców.

Przekazanie swojego 1,5% nie jest trudne. Wystarczy tylko wpisać w odpowiedniej rubryce numer KRS wybranej przez siebie organizacji, a pozostałe czynności, w tym przelew na konto organizacji wykona już Urząd Skarbowy. W ten sposób możemy mieć realny wpływ na działania podejmowane na rzecz lokalnej społeczności. Od lat tą drogą na swoją działalność pozyskują środki m.in. Puławskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych “Hospicjum”, Stowarzyszenie “Rodzina” czy Fundacja Po Ludzku Do Zwierząt “Przyjazna Łapa”.

Na stronie internetowej Urzędu Miasta Puławy opublikowano wykaz organizacji pożytku publicznego działających na terenie Puław, którym możemy przekazać 1,5% swojego podatku dochodowego. Już teraz można zapoznać się z uprawnionymi podmiotami i wybrać, któremu z nich chcemy pomóc. Lista została sporządzona na bazie informacji zebranych przez Narodowy Instytut Wolności, gdzie możemy również znaleźć inne organizacje z terenu całego kraju.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button