Powiat Puławski

“Kto Ty jesteś? Polak mały” – konkurs plastyczny dla dzieci

“Kto Ty jesteś? Polak mały” – te słowa z jednego z najbardziej znanych utworów patriotycznych dla dzieci autorstwa Władysława Bełzy stały się hasłem konkursu plastycznego przygotowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną. Instytucja organizuje tę inicjatywę we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury.

Zadaniem uczestników konkursu będzie stworzenie portretu Małego Patrioty w dowolnie wybranej technice. W zabawie mogą brać udział uczniowie z klas 1-5 uczęszczający do szkół na terenie powiatu puławskiego. Jury konkursowe będzie oceniać prace w dwóch kategoriach wiekowych, w pierwszej znajdą się uczniowie klas 1-3, w drugiej zaś czwarto- i piątoklasiści. Oceniający prace będą zwracać uwagę na kreatywność autorów, ich nieszablonowe podejście do tematu jak również zgodność z tematyką konkursu. Oczywiście podstawowym warunkiem, który należy spełnić, jest staranność wykonania.

Termin składania prac w konkursie upłynie wraz z końcem marca, propozycje konkursowe należy dostarczyć do siedziby Powiatowej Biblioteki Publicznej. Patriotyczna inicjatywa dla najmłodszych została zorganizowana z racji obchodów 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.

Plakat: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach

Foto ilustracyjne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button