Powiat Puławski

Spotkanie z ekspertami z PFRON

Osoby z niepełnosprawnościami często mierzą się w codziennym życiu z wieloma trudnościami. Wiele z nich wynika z braku wiedzy o możliwościach dostosowania obiektów użyteczności publicznej do ich potrzeb.

Aby nakreślić, z jakimi barierami mierzą się osoby z niepełnosprawnością w Puławach oraz jak im zapobiegać i rozwiązywać istniejące trudności, Starostwo Powiatowe w Puławach we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Lubelski organizuje konferencję dla przedstawicieli samorządów, szkół oraz instytucji działających na terenie powiatu puławskiego.

Spotkanie ma być podzielone na 3 panele – dostępność architektoniczna, dostępność informacyjno-komunikacyjna oraz panel dyskusyjny z przestrzenią na skargi dotyczące braku dostępności. Do udziału w konferencji zaproszeni są wszyscy zainteresowani tematyką zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Konferencja odbędzie się 15 lutego w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach w godz. 10:30-12:30.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button