InformacjeMiasto Puławy

“Budząca się szkoła” w Puławach

Budząca się szkoła – to projekt zataczający coraz szersze kręgi wśród placówek edukacyjnych w naszym kraju. Do tej inicjatywy dołączają również pierwsze puławskie szkoły i przedszkola.

Przedsięwzięcie ma na celu wspieranie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie edukacji czy kształcenie i doskonalenie zawodowe nauczycieli. “Budząca się szkoła” ma służyć budowaniu właściwych relacji na linii uczeń-nauczyciel-rodzic. Zgodnie z założeniami tego projektu technika nauczania powinna być zmieniona z wytykania błędów na eksponowanie najbardziej pozytywnych kwestii w nauczaniu dziecka. Niezwykle istotnym zagadnieniem jest też tworzenie atmosfery szacunku i współpracy, niezbędnej dla prawidłowego rozwoju uczniów.

W ogólnopolskie przedsięwzięcie zaangażowała się puławska Szkoła Podstawowa nr 4, która pod koniec lutego zorganizuje konferencję “Szkoła w drodze”. Wydarzenie ma być okazją do wymiany doświadczeń dla przedstawicieli placówek edukacyjnych w zakresie rozwijania kreatywności uczniów oraz dobrych praktyk szacunku i współpracy. Czwórka jest pierwszą szkołą w Puławach i drugą w województwie lubelskim realizującą program “Budząca się szkoła”. Co ciekawe, w projekt zaangażowało się także puławskie Niepubliczne Przedszkole Kot Filemon. Jest to o tyle niezwykła sytuacja, że działające w naszym mieście przedszkole jest pierwszą w Polsce placówką przedszkolną, która realizuje program “Budzącej się szkoły”. W mediach społecznościowych placówki można na bieżąco śledzić, w jaki sposób założenia tej inicjatywy są wdrażane w przedszkolu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button