InformacjeKońskowola

Niezwykłe metamorfozy

W miniony weekend w Dziennym Domu Pomocy w Starej Wsi niedaleko Końskowoli miała miejsce niezwykła sesja fotograficzna. Fundacja “Damy Radę” zorganizowała foto-kampanię “Piękne Silne – Wyjątkowe” skierowaną do kobiet zmagających się z chorobami nowotworowymi oraz matek chorych dzieci.

To już kolejna odsłona tej inicjatywy, zapoczątkowanej w 2020 roku. Pierwsza tego typu sesja odbyła się w grudniu ubiegłego roku w Kazimierzu Dolnym. Panie, które na co dzień toczą nierówną walkę z ciężką chorobą, tym razem mogły zrelaksować się i pokazać swoją urodę, podkreśloną zabiegami wizażystów czy fryzjerów. Niedzielna sesja fotograficzna posłuży m.in. do stworzenia kalendarza. Następnym celem fundacji jest także stworzenie portretów kobiet zmagających się z chorobami nowotworowymi, co jest jednak bardzo kosztownym przedsięwzięciem.

Jak tłumaczą pomysłodawczynie kampanii “Piękne Silne – Wyjątkowe”, ma ona na celu szerzenie profilaktyki antynowotworowej, zachęcanie do badań, ale również oswajanie ludzi z tematem choroby. Data sesji nie była przypadkowa, wydarzenie zbiegło się z obchodzonym niedawno Światowym Dniem Walki z Rakiem.

Foto: Fundacja “Damy Radę”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button