Powiat Puławski

Konkurs literacki na rocznicę Powstania Styczniowego

Okrągła 160. rocznica Powstania Styczniowego jest upamiętniana w szczególny sposób. Powiatowa Biblioteka Publiczna przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury z tej okazji ogłosiła kilka konkursów skierowanych do patriotów w różnym wieku. Jednym z nich jest Powiatowy Konkurs Literacki pt. “Kiedy myślę Ojczyzna… Na zawsze w sercu mym”.

Młodzież szkół ponadpodstawowych oraz dorośli z terenu naszego powiatu, którym bliska jest tematyka powstańcza, mogą nadesłać jeden napisany przez siebie wiersz dotąd nie publikowany ani nagradzany w innych konkursach. Celem konkursu jest upamiętnienie Powstania Styczniowego i wzbudzenie zainteresowania historią Polski oraz kształtowanie umiejętności literackich, których wielu osobom nie brakuje, ale nie zawsze mają odwagę się nimi podzielić.

Uczestnicy przed złożeniem pracy powinni zapoznać się z regulaminem dostępnym na stronie internetowej Powiatowej Biblioteki Publicznej. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z ostatnim dniem marca. Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci bonów do salonów sieci Empik.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button