InformacjeMiasto Puławy

Przebudowa dróg z 50% dofinansowaniem

Wszystko wskazuje na to, że część miejskich ulic, które w ostatnich latach są coraz bardziej ciasne, zastawione parkującymi samochodami, jednocześnie ograniczającymi widoczność i bezpieczeństwo pieszych, wkrótce zostanie przebudowana. Wiemy już, że odnowione i częściowo przeorganizowane zostaną ulice Kaniowczyków i Kościuszki.

Na ulicy Kaniowczyków modernizacja ma objąć m.in. wymianę nawierzchni, przebudowę miejsc parkingowych, wymianę oświetlenia oraz przebudowę przejść dla pieszych. Dodatkowo pojawią się kolejne wysepki mające spowolnić ruch. Podobne prace zostaną wykonane na ulicy Kościuszki, w ich skład wejdą m.in. wymiana nawierzchni i oświetlenia na LED-owe oraz wysepki spowalniające ruch w obrębie dwóch skrzyżowań.

Miasto, by zrealizować te cele, postarało się o dodatkowe środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Koszt prac przewidziany został na nieco ponad 6 mln złotych, uzyskane dofinansowanie ma pokryć połowę tej kwoty.

Miejmy nadzieję, że podjęte działania wpłyną nie tylko na komfort, ale też bezpieczeństwo kierowców i pieszych poruszających się tymi drogami.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button