InformacjeMiasto Puławy

Inwestycje sportowe w mieście. Czy tym razem się uda?

W zeszłym roku jedną z głośniejszych spraw w naszym mieście była kwestia niewykorzystania przez Miasto blisko 12-milionowej dotacji z programu Polski Ład na inwestycję w infrastrukturę sportową w Szkole Podstawowej nr 3. Dzięki zmianom wprowadzonym przez rząd w jednym ze swoich sztandarowych programów pojawiła się możliwość korygowania złożonych wcześniej wniosków i taka opcja została wykorzystana przez puławski samorząd. Rządowa odpowiedź jest pozytywna.

Tym razem pieniądze mają zostać wydane na wymianę nawierzchni na boisku bocznym MOSiR oraz przy Zespole Szkole Ogólnokształcących nr 1, modernizację boisk przy Szkole Podstawowej nr 10 oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, a także planowaną wcześniej budowę boisk uniwersalnych przy Szkole Podstawowej nr 3. Miasto zamierza również przebudować ogrodzenia i zająć się zagospodarowaniem terenu przy Miejskich Przedszkolach nr 10, 13 oraz 15. W planach nie ma już natomiast budowy nowej sali gimnastycznej, o którą w zeszłym roku walczyła społeczność Szkoły Podstawowej nr 3.

Według puławskiego magistratu, inwestycje w infrastrukturę sportową mają pochłonąć ponad 13 milionów 200 tys. złotych, z czego blisko 12 milionów złotych będzie stanowić dotacja rządowa. Czy kwota wyliczona przez puławskich urzędników okaże się realna? Pokaże to przetarg, który na razie nie został jeszcze ogłoszony.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button