Sport

Dziewczyny w piłkę grają

Hala widowiskowo-sportowa przy ul. Lubelskiej tętni życiem prawie w każdy weekend, całkiem niedawno na parkiecie rywalizowali młodzi piłkarze, by w sobotę swoje mecze w ramach turnieju o Puchar Prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej rozegrały dziewczęta.

W turnieju piłkarskim w kategorii wiekowej U12 zagrało 7 zespołów z województwa lubelskiego. Oprócz dwóch drużyn Izabelli Puławy wystąpiły w Puławach: Unia Lublin, Górnik Łęczna, Suchowicz team Wólka Panieńska, Kinga Krasnystaw oraz Iskra Krzemień. Sobotni turniej rozgrywany był bez klasyfikacji końcowej, jego głównym celem i założeniem był przegląd umiejętności zawodniczek w tej kategorii wiekowej i wstępna kwalifikacja do kadry województwa.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, obserwujący turniej trenerzy kadry województwa lubelskiego zapisali kilka nazwisk w swoich notesach. W zgodnej ocenie trenerów drużyn biorących udział w sobotnim turnieju rozgrywki stały na bardzo dobrym poziomie sportowym. W drużynie gospodyń na szczególne wyróżnienie zasłużyły Ewa Kośla, Julia Komorek, Anna Lipska, Łucja Kowalik i Lena Jamioła.

Zespoły trenera Grzegorza Zjawionego wystąpiły w następujących składach Izabella I – Anna Wróbel, Ewa Kośla, Julia Komorek, Kaja Beczek, Łucja Kowalik, Julia Przewłoka, Anna Lipska, natomiast drugi zespół Izabelli prezentował się następująco: Kamila Górecka, Julia Kozak, Amelia Łazińska, Maja Mucha, Zofia Rybak i Zuzanna Madejska.

Autor: P. Nowosadzki

Foto: MOSiR Puławy – profil Facebook

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button