Miasto Puławy

Akcja krwiodawcza na Placu Chopina

Mobilny krwiobus znów zaparkuje w Puławach. Już w poniedziałek 13 lutego w naszym mieście zostanie przeprowadzona kolejna zbiórka krwi. Na Placu Chopina przed puławskim Urzędem Miasta zbiorą się osoby gotowe poświęcić swój czas na oddanie krwi dla potrzebujących.

Zgłoszenia krwiodawców będą przyjmowane od godz. 8:30, chętni donatorzy będą mieli czas na udział w akcji do godz. 13:00. Przed oddaniem krwi uczestnik akcji zostanie oczywiście przebadany i zakwalifikowany przez lekarza, by nie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Podstawowymi warunkami, które musi spełniać potencjalny dawca krwi, jest między innymi bycie w przedziale wiekowym od 18 do 65 lat, waga powyżej 50 kilogramów oraz nieprzyjmowanie żadnych leków na stałe.

Ci, którzy nie będą mogli uczestniczyć w poniedziałkowej akcji na Placu Chopina, a chcieliby oddać krew, nie muszą się martwić. Jeszcze w tym miesiącu akcję krwiodawczą szykuje również działający przy Zakładach Azotowych Klub Honorowych Krwiodawców. Ponadto krew można oddawać w dni robocze w godz. 7:00-12:30 w puławskim szpitalu.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button