Miasto Puławy

Puławy wystartują w Rowerowej Stolicy Polski

Puławy również i w tym roku dołączą do rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski. Wiemy już, że oficjalny trening przed właściwymi zmaganiami rozpocznie się 21 marca i potrwa 2 miesiące.

Aby zbierać punkty dla miasta Puławy, wystarczy ściągnąć na urządzenie mobilne bezpłatną aplikację Aktywne Miasta i aktywować ją. W ten sposób zwiększamy szanse Puław na zgarnięcie trofeum. Zgodnie z zasadami, każdy, kto weźmie udział w oficjalnym treningu, nie będzie musiał zapisywać się dodatkowo na właściwe zmagania, które zaplanowano w czerwcu.

Przypomnijmy, ze w ostatnich latach Puławy nie schodzą z podium podczas rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski. W zeszłym roku rowerzyści z naszego miasta i okolic wykręcili aż 427 tys. kilometrów, w rankingu ustępując jedynie Białej Podlaskiej. W zabawie wzięło wtedy udział 56 miast. Z kolei w 2021 roku Puławy uplasowały się na 3. miejscu. Miejmy nadzieję, ze także i tym razem fani dwóch kółek z Puław i okolic staną na wysokości zadania. Organizatorem zmagań cyklistów, które po raz pierwszy odbyły się w 2019 roku, jest Miasto Bydgoszcz.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button