Miasto Puławy

11. Bieg Tropem Wilczym – trwają zapisy

Za nieco ponad miesiąc puławianie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości będą mieli okazję wystąpić w 11. Biegu Tropem Wilczym. Ogólnopolskie wydarzenie, do którego dołączają Puławy, w naszym mieście tradycyjnie organizuje Fundacja BezMiar.

Zawodnicy wystartują na 3 dystansach. Bieg główny zostanie przeprowadzony na dystansie 5 kilometrów, organizatorzy przewidzieli również symboliczny dystans 1963 metrów na stadionie MOSiR oraz 196,3 metra dla najmłodszych uczestników. Podobnie jak przed rokiem, także i tym razem dystans zaplanowany przez organizatorów będzie można pokonać także z pomocą kijków nordic walking. Bieg co roku cieszy się dużą popularnością, mimo, że do zawodów został jeszcze ponad miesiąc na liście startowej widnieją już nazwiska blisko 100 osób.

Impreza ma wymiar patriotyczny – uczestnicy poprzez bieg oddają hołd Żołnierzom Wyklętym, których Dzień Pamięci obchodzimy 1 marca. Rzecz jasna, bieg promuje też szeroko rozumianą aktywność fizyczną i zachowania prozdrowotne. Bieg Tropem Wilczym odbędzie się w niedzielę 5 marca, rywalizacja na dystansie głównym wystartuje w południe. Informacje o możliwości zapisów i koniecznych płatnościach można znaleźć za pośrednictwem mediów społecznościowych Fundacji BezMiar.

Foto archiwalne, plakat organizatora

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button