Miasto Puławy

Rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych w Puławach

Pomału zbliża się okres rekrutacji do miejskich szkół i przedszkoli. Dlatego Urząd Miasta Puławy za pośrednictwem swojej witryny internetowej opublikował informację dotyczącą najważniejszych zasad rekrutacji.

Przypomnijmy, że dzieci 3-, 4- oraz 5-letnie, a więc urodzone w latach 2018-2020 mają ustawowe prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego. W szczególnie uzasadnionych przypadkach o przyjęcie do przedszkola swojej pociechy mogą starać się rodzice 2,5 latków, jednak może to się odbyć jedynie w uzupełniającym postępowaniu rekrutacyjnym. Dzieci, które uczęszczają do przedszkoli w bieżącym roku szkolnym, nie podlegają rekrutacji – wystarczy jedynie złożenie wniosku o kontynuację wychowania przedszkolnego. Rodzice dzieci, które po raz pierwszy pójdą do przedszkola, mogą złożyć wnioski do trzech miejskich placówek, z uwzględnieniem kolejności najbardziej i najmniej preferowanych.

Od marca ruszy też rekrutacja do pierwszych klas szkół podstawowych. Obowiązek szkolny w nadchodzącym roku szkolnym 2023/24 obejmie dzieci urodzone w 2016 roku. Zgodnie z zasadami, w pierwszej kolejności przyjmowani będą kandydaci mieszkający w obwodzie danej szkoły, dzieci spoza obwodu mogą zostać przyjęte w postępowaniu uzupełniającym, jeśli szkoła będzie dysponować wolnymi miejscami.

Obowiązujące w Puławach obwody szkół podstawowych można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta, podobnie jak wszelkie potrzebne informacje dotyczące rekrutacji zarówno do przedszkoli jak i do szkół podstawowych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button