Azoty wygrały po zaciętym meczu

W sobotni wieczór piłkarze ręczni Azotów Puławy w jednym z ostatnich meczów obecnego sezonu ligowego we własnej hali mierzyli się z zawsze groźną Stalą Mielec.

Puławianie bardzo dobrze weszli w mecz, do mieleckiej bramki trafili Przybylski i Dawydzik, a udanymi interwencjami od początku popisywał się Mateusz Zembrzycki. Mielczanie po kilku minutach doprowadzili do remisu, jednak w ciągu następnych kilku fragmentów spotkania puławianie ponownie wyszli na kilkubramkowe prowadzenie. Drużyna z Mielca tego dnia grała jednak bardzo ambitnie, gracze Stali nie tylko doprowadzili do remisu, ale pod koniec pierwszej połowy objęli nawet prowadzenie w meczu. Na przerwę obie drużyny schodziły więc przy minimalnej przewadze mielczan 12:11.

Na początku drugiej części za sprawą trafień Akimenki i Jarosiewicza puławianie ponownie wyszli na prowadzenie. Gra była bardzo zacięta, obie drużyny starały się znaleźć sposób na zmylenie przeciwnika, co nie było proste. 16 minut przed końcem spotkania na tablicy wyników widniał remis 19:19. Kilka minut później dobra postawa bramkarzy Azotów oraz skuteczne ataki m.in. Łangowskiego i Jarosiewicza doprowadziły do stanu 26:23 dla puławskiego zespołu. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 29:26. Najskuteczniejszymi strzelcami w tym spotkaniu byli wspomniani już Jarosiewicz i Akimenko, natomiast najbardziej wartościowym graczem po raz kolejny został wybrany Mateusz Zembrzycki.

Przypomnijmy, że piłkarze ręczni Azotów zapewnili sobie 3. miejsce a tym samym brązowy medal tabeli PGNiG Superligi w obecnym sezonie. Ostatnim rywalem puławskiej drużyny w tym sezonie będzie Górnik Zabrze, mecz zostanie rozegrany w sobotę o 12:30.

Azoty-Puławy – Handball Stal Mielec 29:26 (11:12)

Azoty-Puławy: Zembrzycki, Borucki – Akimenko, Jarosiewicz, Bachko, Przybylski, Łangowski, Dawydzik, Kowalczyk, Zivkovic, Rogulski, Podsiadło, Fedeńczak, Konieczny, Gumiński, Burzak