Informacje

Można już składać wnioski o 500+

Wraz z początkiem lutego Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął przyjmowanie wniosków o świadczenia wychowawcze 500 + na nowy okres świadczeniowy. Świadczenie przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez niego 18 lat, niezależnie od osiąganego przez rodziców lub opiekunów dochodu.

Warunkiem otrzymania świadczenia jest złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku drogą elektroniczną. Można to zrobić za pośrednictwem dostępnej na urządzeniach mobilnych bezpłatnej aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych ZUS, portalu Emp@tia bądź bankowości elektronicznej. Nowy okres świadczeniowy potrwa od 1 czerwca do 31 maja 2024 roku.

Osobie, która złoży prawidłowo wypełniony wniosek do końca kwietnia, ZUS wypłaci świadczenie do końca czerwca. Jeśli wniosek trafi do instytucji później, świadczenie trafi do odbiorców 2 miesiące po złożeniu wniosku z wyrównaniem od czerwca. Świadczenie 500+ przysługuje także cudzoziemcom legalnie przebywającym w Polsce, ZUS przygotował też specjalne formularze w języku ukraińskim.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button