Miasto Puławy

Spektakl o Bracie Albercie w Domu Chemika

“Adam Chmielowski – niedokończona historia 1863…” to najnowsza propozycja teatralna Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”. Inspiracją dla tego spektaklu stały się losy powstańca styczniowego Adama Chmielowskiego, znanego później jako Brat Albert, patrona Puław.

W obsadzie sztuki znaleźli się aktorzy z Puławskiego Teatru Amatora a także Zespołu Teatralnego działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. A.J. Czartoryskiego. W spektaklu zaprezentują się także członkowie Zespołu Pieśni i Tańca “Powiśle” oraz Chór Animabile Canticum z Parafii Matki Bożej Różańcowej w Puławach. Scenariuszem i adaptacją spektaklu zajął się Ryszard Stępień, zaś dr Robert Och był konsultantem scenariusza od strony wierności z prawdą historyczną. W spektaklu zostały wykorzystane fragmenty filmu Krzysztofa Zanussiego “Brat naszego Boga” z 1997 roku.

Premiera sztuki o Adamie Chmielowskim odbędzie się w środę 8 lutego o godz. 10:00 w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”. Informacje o biletach można uzyskać w kasie Ośrodka.

Plakat organizatora

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button