Miasto Puławy

Można starać się o zwrot VAT za gaz

W związku z trudna sytuacją na rynku gazu rząd wprowadził możliwość ubiegania się o refundację podatku VAT. Dotyczy to osób, które ogrzewają swoje domy i mieszkania gazem ziemnym. W Puławach koordynacją tego zadania i przyjmowaniem wniosków zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Rekompensata dotyczy podatku VAT za okres od stycznia do grudnia 2023 roku. Wysokość otrzymanego świadczenia będzie zależeć od kwoty podatku VAT na fakturze za gaz w wyżej wspomnianym okresie. Zgodnie z zasadami ustawy, główne źródło ogrzewania musi być zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, aby można było starać się o rekompensatę. Urzędnicy rozpatrując wnioski będą brali pod uwagę wysokość dochodu danego gospodarstwa domowego. Jeśli wniosek zostanie złożony w miesiącach od stycznia do lipca uwzględniany będzie dochód za 2021 rok, zaś w przypadku złożenia dokumentów od sierpnia do grudnia urzędnicy będą brać pod uwagę dochód za 2022 rok.

Informacje dotyczące potrzebnych dokumentów oraz szczegóły dotyczące składania wniosku można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Puławach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button