Miasto Puławy

Światowy turniej tańca w Puławach

Na początku lutego do naszego miasta zawita Liga Światowej Federacji Tańca Artystycznego. Gospodarzem tanecznej rywalizacji będzie Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika”, zaś miejscem tanecznych popisów – hala sportowa Zespołu Szkół Technicznych.

Zawodnicy będą rywalizować w 4 kategoriach tanecznych, w różnych grupach wiekowych. Pierwsza z nich zawiera w sobie między innymi sambę, rumbę, czy jive`a, w drugiej kategorii tancerze zaprezentują salsę czy bachatę, trzecia zarezerwowana jest dla wykonawców tańców standardowych, takich jak tango czy walc, zaś czwarta kategoria to popisy taneczne solistów. W turnieju wystąpią zarówno wspomniani soliści jak i duety. Zawodnicy będą oceniani przez sędziów z licencją międzynarodową. Według zasad regulaminu, uczestnicy biorący udział w turnieju nie muszą posiadać licencji zawodnika-tancerza.

Szczegółowe zasady uczestnictwa w zawodach Ligi zostały udostępnione na stronie internetowej Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”. Zgłoszenia osób chcących wziąć udział w turnieju bedą zbierane do 24 stycznia w formie elektronicznej. Sam turniej Ligi Światowej Federacji Tańca Artystycznego odbędzie się w sobotę 4 lutego we wspomnianej już hali ZST w Puławach.

Grafika organizatora

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button