Powiat Puławski

PCPR zaprasza do konsultacji Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Puławach przygotowało projekt Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Puławskim na lata 2023-2030. Instytucja zaprasza w najbliższą środę na spotkanie konsultacyjne dotyczące tego dokumentu.

Z projektem można się zapoznać między innymi na stronie internetowej Powiatu Puławskiego. Ponad 150-stronicowy dokument zawiera charakterystykę problemów społecznych występujących w naszym regionie, takich jak m.in. ubóstwo, bezrobocie, niepełnosprawność, starzenie się społeczeństwa, przemoc czy nałogi. Strategia charakteryzuje także działalność fundacji, spółdzielni socjalnych i innych podmiotów z naszego regionu, które zajmują się próbami rozwiązywania wymienionych w dokumencie problemów.

Spotkanie dotyczące projektu Strategii odbędzie się w najbliższą środę 18 stycznia od godz. 12:00 do 14:00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach. W spotkaniu mogą brać udział przedstawiciele samorządów, instytucji oraz organizacji działających na terenie naszego powiatu, jak również mieszkańcy niezwiązani z żadnym podmiotem. Zainteresowani mogą wziąć udział w spotkaniu zarówno osobiście jak i za pośrednictwem kanału youtube. Uwagi do strategii można zgłaszać również za pomocą formularza dostępnego na stronie PCPR.

foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button